Aktuální informace


23. 8. 2016

Projekt Vzdělání hrou s

Díky spolupráci organizace Dům Života z. s.a Dolní oblasti Vítkovice (DOV) mohli dne 19. května 2016 navštívit děti z města Orlové naučné centrum Svět techniky, které svou hravou formou představuje návštěvníkům zajímavosti vědy a techniky.

První skupinka sestavená z těch nejmenších si vyzkoušela v jedné z učeben kouzlo ručního pletení. Pomocí pletací desky si mohli děti vyzkoušet uplést malý kus látky. Další část dětí navštívila místní malou chemickou laboratoř, která svou bohatou výbavou byla ideální k provádění nejrůznějších pokusů.

Po skončení těchto výukových aktivit, které měli za cíl rozvíjet v dětech určitý typ dovedností a třeba i probudit zájem o určité řemeslo, následovalo v místím špičkové zřízeném kině promítání 3D filmu Pidiobři. Tento hravý originální snímek s přírodovědeckým námětem byl pro děti i dospělý doprovod velkým zážitkem.

Závěrečná část programu byla ve znamení vyzkoušet si všechny místní interaktivní atrakce. Děti mohli např. přijít na kloub fungování města nebo lidského těla, strojem času se proletět třeba do pravěku k mamutům, spatřit model planety Země, provádět hrátky s magnetickým polem, řešit různé hlavolamy, vyzkoušet si sílu svých paží apod.

Tato návštěva byla započetím projektu „Vzdělání hrou s DOV“. Smyslem tohoto projektu je probudit v mladých lidech zájem o některou z vědních disciplín jako např. biologie, astronomie, geologie, ale také zaujetí pro průmyslové obory a některá řemesla. Tímto chtěli bychom poděkovat panu Ing. Janu Světlíkoví, vedení Dolní Oblasti Vítkovice a všem lidem z Velkého Světa Techniky, kteří pomohli zrealizovat tento projekt.

Děkujeme Vám, že nezapomínáte a podporujete děti, kteří by jinak nemohli navštívit, tak úžasné místo jako je Dolní Oblast Vítkovice.

Na projektu spolupracovali:

 

Galerie


10. 9. 2015

Projekt „Radost dětem 2015“

Vážení přátelé,

s pomocí všech účastníků byl ukončen druhý ročník projektu „Radost dětem“. Chtěli bychom poděkovat všem lidem, kteří nám pomáhali s organizací tohoto projektu. Velmi si vážíme Váší pomoci. Na akci byli lidé ze států jako Česká republika, Polsko, Ukrajina, Slovensko, Moldávie, Estonsko a Německo.

 

Program akce:

16. 8. Neděle

- Příjezd hostů

- Ubytování hostů

17. 8. Pondělí

- Výlet do města Wisla v Polsku - přehrada, rezidence prezidenta Polska, skokanský můstek

Galerie

18. 8. Úterý

- Výlet do koncentračního tábora Auswitz a Birkenau v Polsku

Galerie

19. 8. Středa

- Prohlídka města Ostrava a Hornického muzea Landek park

Galerie

20. 8. Čtvrtek

- Společný piknik

- Volný čas

Galerie

21. 8. Pátek

- Odjezd hostů v ranních hodinách do svých domovů

Všem hostům velmi děkujeme za účast na této akci. Omlouváme se, zda jsme třeba udělali nebo řekli něco nevhodného. Pevně doufáme, že se poučíme z našich chyb a příště bude tato akce zase o kus lepší.

Pozdravuji Vás,

Předseda organizačního výboru


22. 10. 2015

Vážení přátelé,

chtěli bychom Vás informovat, že dne 20. 7. 2015 proběhla schůzka mezi předsedou organizačního výboru Dům Chleba Michalem Vorynkou a generálním konzulem Miroslavem Klímou spolu s vicekonzulem Pavlem Valovým.

Schůzka proběhla v generálním konzulátu České republiky ve Lvově na Ukrajině. Účelem tohoto setkání bylo předání děkovných dopisů za projekt „Radost dětem 2014“ a jednání v návaznosti na pokračování tohoto projektu i v roce 2015, pod názvem „Radost dětem 2015“. Vedení konzulátu nám velice pomohlo s realizací jak projektu z minulého roku, tak současného. Tímto bychom chtěli také poděkovat jak vedení, tak pracovníkům generálního konzulátu ve Lvově za vstřícné jednání a pomoc s vyřízením potřebných dokumentů a víz k návštěvě České republiky. S určitostí musíme říci, že pokud by nám nebyla tato podpora a pomoc poskytnuta, tak bychom projekt nezrealizovali.

Ještě jednou děkujeme všem pracovníkům Generálního konzulátu České republiky za pomoc a podporu tohoto projektu.

S pozdravem,

 

Předseda organizačního výboru

Přikládáme děkovné listy za projekt „Radost dětem 2014“


15. 10. 2014

Změny v naší organizaci

Vážení přátelé,

naše organizace v současné době prochází poměrně velkými změnami, které bychom Vám chtěli v tomto článku představit. Rovněž nastíníme nějaké plány do budoucna.

Našim hlavním úkolem, na kterém pracujeme, je otevření sociálního šatníku v Orlové. Projekt pod názvem Dům Chleba realizujeme díky pomoci společnosti SMO, a.s. Orlová, která nám bezplatně pronajala nebytové prostory vhodné pro zřízení sociálního šatníku. V současné době probíhají rekonstrukce a úpravy interiéru. Rovněž vyřizujeme různá povolení k provozu této činnosti.

Změna jména organizace na Dům Života z. p.

Další podstatnou věcí je změna jména organizace na Dům Života z. p. Tato změna zapříčiní i novou doménu webové stránky www.dumzivota.com. Tedy prosíme používat již tuto adresu, jelikož www.dumchleba.cz bude v krátké době nefunkční. Změna jména organizace měla několik důvodu, které ovšem nejsou až tak podstatné. Podstatné je ale to, že chceme pokračovat v naší činnosti a rozvíjet to, na čem jsme pracovali a v budoucnu také pracovat budeme. Každá organizace, firma nebo politické hnutí se rozvíjí a mění a naše organizace není vyjímkou. Jen takto má organizace šanci přežit a být úspěšnou. Doufáme, že tato změna Vám nepřinese žádné komplikace, protože není ani tak podstatné jméno organizace, jako její práce a cíl.

Tým Dům Života


5. 10. 2014

Noviny ze Slavjanska: Pouštěj svůj mikrobus po vodě...


5. 10. 2014

Noviny ze Slavjanska: Ukrajina - Genadij Lysenko


5. 10. 2014

Noviny ze Slavjanska: Ukrajina - zjištění situace s Petrom Dudykem


5. 8. 2014

Rusko a svět bez sirotků


5. 8. 2014

Rusko a svět bez sirotků - Chabarovsk


16. 6. 2014

Взять ребенка с Юго-Востока Украины на каникулы!

Есть предложение взять детей Юго-Восточного региона Украины и принять их в христианские семьи, проживающие в Европе. На один месяц для психологической реабилитации. Сейчас семьи беженцев расселены в других регионах Украины и живут в непростых условиях: в лагерях, семьях, Домах молитвы, везде где только можно... Не у всех есть материальные возможности.

Взять детей к себе хотя бы на месяц и помочь таким образом родителям сориентироваться, определиться в обустройстве, поиске работы, жилья, документов и всего необходимого. Миссия берет на себя решение вопроса с визами для детей. От семьи требуется жертва – прокормить ребенка месяц, и оплатить дорогу туда и обратно (по возможности). Если ваше сердце открыто к этой нужде, пишите!

Ответить нужно как можно быстрее. Последний срок – следующая неделя. Поэтому важно уже объявить на собраниях в это воскресенье!

С уважением,

Геннадий Гаврилов
C.S.Armády 205
273 51 Pletený Újezd
Czech Republic

Mobile: +420 776 795 789
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://www.spasenie.eu/17-news/51-vzyat-rebenka-s-yugo-vostoka-ukrainy-na-kanikuly

Galerie

23. 5. 2014

Drazí přátelé,

jménem našeho sdružení a nadačního fondu Nehemia Vás prosíme o vykonání sbírky na pomoc dětským domovům Parusa Naděždy ve Slavyansku a Piligrim v Mariupolu, což jsou oblasti ležící na východě Ukrajiny.

Děti z dětského domova ve Slavyansku se podařilo přiřadit do rodin a vyvézt na bezpečné místo v okolí Kyjeva. Toto pondělí však byl jejich dětský domov rozstřílen ukrajinskou armádou, protože separatisté si u dětského domova zřídili svou základnu a z minometů ostřelovali ukrajinské pozice. Nikomu se nic nestalo, ale všechna okna jsou rozbitá a dělostřelecký granát trefil budovu, čímž zničil stěnu a část střechy. Díky Bohu, že pastoři stačili vyvést děti do bezpečí.

V úterý 20. 5. 2014 ukrajinská armáda ostřelovala pozice separatistů, které byly v blízkosti rehabilitačního střediska. Středisko bylo plné klientů. Naštěstí se díky Bohu nikomu se nic vážného nestalo. Pouze bylo několik lidí pořezáno od střepů z rozbitých oken. Ovšem dům, který stál vedle, dostal přímý zásah. Klienti ze střediska byli přestěhováni do jiného domu.

Dne 23. 5. 2014 opustili Mariupol také děti z dětského domova Piligrim. Děti by měli být přestěhovány na dobu jednoho měsíce do města Sumy a poté na nějakou dobu do domova Otchiy dom v Kyjevě.

Peníze budou poslány do obou domovů, a to na nákup jídla pro děti, zajíštění dopravy a rekonstrukci dětských domovů.

Modlete se prosím za tyto děti, aby pokoj Boží spočíval na nich. Také se modleme za milost a pokoj pro východ Ukrajiny a rovněž za nedělní prezidentské volby.

Předem děkujeme.

Předseda organizačního výboru

Finanční prostředky můžete zasílat na účet nadačního fondu Nehemia 1057340/2060 pod var. symbolem 1006.

Galerie


16. 5. 2014

Velotour – Svět a Rusko bez sirotků

Vážení přátelé,

i když se to nezdá, tak uplynul již skoro rok a kluci z Ukrajiny (Mariupol) se pomalu připravují na další etapu své celosvětové velotour. Tímto bychom chtěli upozornit na jejich cestu na kolech kolem světa. Nejsou to žádní profesionálové, ba ani žádní známí sportovci, ale jen obyčejné děti z ulice, které získaly rodinu. Svou cestou kolem světa chtějí upozornit na to, aby lidé neměli strach ujímat se dětí z dětských domovů. Hlavní potřebou dětí je totiž láska, kterou dává rodina, a za to právě bojují. Jejich hlavním cílem je, aby všechny děti na světě měly svou rodinu.

Objet zeměkouli na kole se možná zdá jako nemožný cíl, ovšem tato parta již urazila zhruba 10 000 km a toto léto plánuje urazit dalších 4 000 km až na dálný východ k městu Vladivostok. Pevně věříme, že s Boží pomocí to dokážou. Moc se těšíme, až budou za 2 roky projíždět městem Havířov v ČR.

Přejeme šťastnou cestu a Božího požehnání.

Tým Dům Chleba

 

PS: Více informací budeme průběžně vkládat na web, mj. i do oddílu Velotur Piligrim.

Pokud byste chtěli tento projekt nějakým způsobem podpořit, tak nás neváhejte kontaktovat.


29. 4. 2014

Dokončení projektu „Radost dětem“

Vážení přátelé,

oznamujeme, že projekt „Radost dětem“ je ukončen odjezdem hostů na Ukrajinu dne 27. 4. 2014. V průběhu návštěvy došlo k některým změnám v programu na základě přání hostů. Tím pádem jsme nestihli splnit celý naplánovaný program. Ovšem tyto změny neměly vliv na dosažení námi stanoveného cíle a to přinést „Radost dětem“. Tímto bychom chtěli také poděkovat všem partnerům, kteří jakýmkoliv způsobem podpořili tento projekt.

Především děkujeme:

Generální konzulát České republiky ve Lvově      Nadace Adra v Havířově

 

Hotel Palkovické Hůrky v Palkovicích                   Skautský oddíl Hraničáři z Karviné

ZOO Ostrava                                                         Úsměv ukrajinským dětem

                    

Také děkujeme všem ostatní lidem, kteří zde uvedeni nejsou. Bez jejich pomoci a podpory bychom nemohli tento projekt realizovat.

Děkujeme Bohu a všem za pomoc při realizaci projektu.

S pozdravem,

Předseda organizačního výboru

Galerie


10. 4. 2014

Projekt „Radost dětem“

Vážení přátelé,

v současné době organizujeme projekt s názvem „Radost dětem“. Jedná se o cestu dětí z Ukrajiny do ČR s „menšími“ výlety do Německa a Polska. Akce se bude konat v době od 16. 4. - 27. 4. 2014. Níže je uveden předpokládaný program návštěvy. Podle počasí a našich finančních možností se ovšem může změnit. Pokud by se někdo chtěl v tomto projektu nějakým způsobem zaangažovat, ať už jako dobrovolník nebo finanční podporou, tak nás neváhejte kontaktovat.

Součástí tohoto projektu bude i menší shromáždění přátel a známých v sobotu 26. 4. 2014 v Hotelu Palkovické Hůrky na adrese Palkovice 226, Palkovice. Více na adrese www.palkovickehurky.cz

 

Tímto bychom také chtěli poděkovat Ministerstvu zahraničí ČR, konkrétně konzulátů ČR ve Lvově na Ukrajině, za vřelou pomoc a udělení bezplatných víz pro naše hosty. Bez této pomoci bychom velmi těžko mohli projekt zrealizovat.

Děkujeme především vicekonzulovi p. Valovému, generálnímu konzulovi p. Klímovi a všem pracovníkům konzulátu, kteří se podíleli na vyřizování potřebných dokumentů k návštěvě ČR.

Předpokládaný program návštěvy hostů:

 • 16. 4. – cesta z Ukrajiny do ČR a ubytování v Hotelu Palkovické Hůrky v Palkovicích
 • 17. 4. – návštěva ZOO Ostrava a příprava na výjezd z ČR do Německa
 • 18. 4. – cesta do Německa na konferenci pro mládež
 • 19. – 20. 4. – pobyt na konferenci v Německu
 • 21. 4. – cesta zpět z Německa do ČR
 • 22. 4. – návštěva koncentračního tábora v Osvětimi
 • 23. 4. – výlet na hrad Hukvaldy, sjíždění řeky na kánoích se skautským oddílem Hraničáři v Karviné
 • 24. 4. – návštěva Vítkovic U6, Landek Park v Ostravě, Ostravský hrad a radnice, centrum a okolí Ostravy
 • 25. 4. – výlet do muzea Tatra Kopřivnice a včelařské muzeum v Chlebovicích
 • 26. 4. – shromáždění, schůzka se známými z ČR, Polska a Ukrajiny
 • 27. 4. – odjezd z ČR na Ukrajinu

Poznámka:

Podle počasí a našich možností se může program změnit.

Více informací ohledně tohoto projektu můžete získat na tel. čísle (+420) 739 522 105.


28. 3. 2014

DOBROVOLNICTVÍ NA UKRAJINĚ 2014

Humanitární organizace ADRA pořádá dobrovolnickou akci, na kterou bude vybráno 30 dobrovolníků, kteří se budou starat o volnočasové aktivity ve škole v Mukačevu na Ukrajině.

 

- Máš zkušenosti s prací s dětmi?

- Máš v sobě něco, co můžeš dětem předat?

- Chceš věnovat svůj čas něčemu přínosnému?

- Nebojíš se práce v náročných podmínkách?

- Je ti více než 18 let?

     …potom právě Tebe hledáme

 

Kdy se jede?

1. Turnus: 23.6. – 7.7.2014

2. Turnus: 10.7. – 23.7.2014

Důležité informace!!

Dobrovolníci jsou vybráni dvoukolovým výběrovým řízením.

1. kolo: řádně vyplněný dotazník

2. kolo: osobní setkání - Ostrava

* Místo a datum konání II. kola výběrového řízení bude upřesněno v e-mailu.

- Každý zájemce odešle do 30.4. 2014 řádně vyplněný dotazník na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

- Před odjezdem na Ukrajinu se uskuteční informační schůzka vybraných dobrovolníků

- Ubytování a strava v domově zajištěna zdarma

- Dobrovolníci si hradí z vlastních zdrojů náklady na dopravu a pojištění (cesta tam a zpět - cca 1300 Kč)

Pro více informací pište na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo kontaktujte administrátorku projektu Gabrielu Slívovou na tel. č. 731 623 754


11. 3. 2014

Svatba členky a přítele našeho sdružení – 12.3.2014

Vážení přátelé Piotr a Kasia,

jelikož je svatba velice důležitý krok v životě každého člověka, tak jsme Vám chtěli z celého srdce popřát všechno nejlepší na společné cestě životem. Hodně lásky, radosti, pochopení jeden k druhému a hlavně Božího požehnání a potomků tolik kolik je hvězd na nebi..

„Našli jste jeden druhého a pocítili štěstí,, které přichází, když dva životy spojí láska“

Přejeme Vám, ať se nic z těchto krásných chvil nevytratí..

Pozdravuje a přeje,

Tým Dům Chleba

Bratři, sestry, přátelé a známí

PS: …co všechno jsou lidé schopni udělat pro nový toustovač :-)…


9. 3. 2014

HLEDÁNÍ DOBROVOLNÍKŮ!

Dobrovolník...Kdo to je? Pojďme nahlédnout do Wikipedie: "Dobrovolnictví je obecně považováno za altruistickou činnost určenou k dobrým účelům nebo zlepšování kvality lidského života (myšleno ve společnosti)." Z výše uvedeného citátu můžeme pochopit, že dobrovolnictví je akt svobodné vůle určený ku prospěchu společnosti. Už jste se někdy stali dobrovolníkem? Chcete být jedním z nich? Můžete se ptát: "K čemu to potřebuji? "Mám přece nedostatek času tak jako tak!"

Odpověď je velmi jednoduchá - být šťastnější! Žít s životním cílem a neztrácet čas pro nic za nic. Myslím, že každý zná slavnou pasáž z Bible - "Neklamte se, Bohu se nikdo nebude posmívat. Co člověk zaseje, to také sklidí" (list Galatským 6:7). Jinými slovy, když jsme plní milosrdenství k druhým, bezesporu se nám to vrátí. Také spravedlnost nám brání stát se sobeckým. Když člověk myslí jen na sebe, tak vidí své problémy jako ty nejstrašnější či nejzávažnější...auto se mi rozbilo, mám nedostatek spánku, stres v práci, přátelé mě pomlouvají atd.

Věděli jste, že na této planetě jsou lidé, kteří ani dokonce nesní o tom, že by mohli mít třeba auto? Nebo že jsou lidé, kteří ještě nikdy nespali v běžné posteli? Přijde vám nepochopitelné snít o jídle pro sebe a svou rodinu?

Někdy se tak hluboko ponořujeme do našich problémů až to je cynické. Ale už jste někdy zkoušeli udělat někoho jiného šťastným? Už jste někdy zkoušeli nelézt člověka, který trpí víc než vy? Já za sebe mohu říct, že jsem byl v obou situacích. Bývaly doby, kdy Bůh splnil sny druhých skrze mne a také doby, kdy realizoval mé sny prostřednictvím druhých. A to je štěstí. Dokonce i teď mi na tváři objevují slzy z tohoto požehnání.

Můžete hledat "slabé tohoto světa" a sami pomáhat plnit jejich malé a velké sny. My vám ovšem nabízíme spolupracovat s naším občanským sdružením "Dům Chleba". Hledáme obyčejné lidi, kteří nechtějí být sobečtí, ale pokud je to možné, tak laskaví ke všem.

Potřebujeme dobrovolníky všech věkových kategorií. Ale snažíme se oslovit především mládež. Navrhujeme, abyste nahradili sociální sítě sítěmi lásky k vašim bližním. Navrhujeme abyste vaše mládí a nejlepší roky využili ke službě dobru a Bohu. Nebudete litovat!

Každý, jehož srdce se aspoň trošku dotknul tento článek či byl třeba i dojat tímto textrem, nechť se obrátí na naše sdružení!

Projektový manažer pro Ukrajinu

Life Vest Inside - Kindness Boomerang - "One Day"


16. 2. 2014

Genadiy Mochňenko a jeho synové v Africe

Buďme vděčni Bohu za to co máme a nestěžujme si neustále! Máme víc než potřebujeme, ovšem si toho musíme všímat. Přeji krásný den a více radosti a optimismu do Života!

Galerie


6. 2. 2014

Projekt Dům Chleba

Vážení přátelé,

v současné době připravujeme náš hlavní projekt, který nám pomohla zrealizovat společnost SMO, a.s. z Orlové. Tato společnost nám zcela zdarma pronajala místnost, ve které můžeme provozovat níže uvedenou službu. Cílem tohoto projektu je sběr všemožných věcí a předmětů (oblečení, spotřebiče, nábytek atd.), následné skladování v pronajatých prostorech a poté rozdávání lidem, kteří by je mohli využít.

Momentálně sbíráme funkční použité věci z několika států, které poté rozvážíme, ať už ve prospěch některých našich prioritních projektů či přímo potřebným lidem. Tímto způsobem nejenom šetříme životní prostředí (prodlužujeme životnost věcí, které by jinak skončili ve spalovnách nebo na skládkách), ale hlavně podporujeme lidi v tíživé životní situaci.

V současné době provádíme sbírku výše uvedených věcí a připravujeme se k oficiálnímu otevření sběrného místa v Orlové.

Pokud uvažujete o darování některé z výše uvedených věcí, tak nás neváhejte kontaktovat. Menší věci jako oblečení či hračky můžete na základě telefonické domluvy přinést na níže uvedenou adresu sběrného místa. Spotřebiče nebo nábytek si odvezeme sami.

Pro tyto účely používáme dodávku Ford Transit.

Za podporu předem děkujeme.

Adresa sběrného místa:

Dům Chleba o. s.
U Kapličky 971
735 14 Orlová-Lutyně

Tel.:
Orlová: +420 739 522 105
Karviná: +420 733 261 326

Otevírací hodiny:
Prozatím po telefonické dohodě

Tímto děkujeme společnosti SMO, a.s., bez které bychom tento projekt nemohli zrealizovat.


9. 1. 2014

Poděkování za sbírku dárků

Vážení přátelé,

všem děkujeme za pomoc při sbírce pro děti a další lidi na Ukrajině. Bez Vaší pomoci bychom je nemohli podpořit. Radost kterou jsme viděli v jejich očích je největší odměnou za společnou práci. Žádné slovo, fotka ani video nedokáže zachytit okamžiky, které jsme s těmito lidmi zažili. Proto všem doporučujeme příště vyrazit s námi a společně měnit svět k lepšímu.

Jménem všech příjemců děkujeme a pozdravujeme.

S pozdravem

Předseda organizačního výboru

„Společně přinášejme lidem radost“


5. 1. 2014

Cesta na Ukrajinu 2014

Galerie

12. 12. 2013

Sbírka pro děti na Ukrajině

Vážení přátelé,

před nedávnem jsme zrušily plánovanou cestu na Kavkaz a rozhodli jsme se, že uskutečníme cestu pouze po Ukrajině. Cílem této cesty je navštívit dětské domovy, rehabilitační centrum pro drogově závislé, domov důchodců a místo, kde se krmí sociálně slabý lidi. Tato místa chceme navštívit především z důvodu pomoci místním lidem, ať už nějakým dárkem či finanční podporou. A proto organizujeme sbírku:

Termín sbírky je do 26. 12. 2013, 15:00

Místa převzetí:

ČR - Ostrava, Orlová, Karviná atd. - dle dohody
Polsko - Psczyna, Gorki, Skoczow, Wisla, Czieszyn atd. – dle dohody

Sbíráme:

- Sladkosti (čokolády, bonbóny, chipsy, křupky, oplatky atd.) - POZOR!!! Prosím nedávejte mléčné výrobky, ovoce a výrobky, které obsahuji želatinu, E120 – košenilu anebo různé příchutě z masa. Prosíme Vás, tyto výrobky nenakupujte.

- Hráčky (různého druhu - čisté a víceméně funkční)
- Oblečení (především pro děti různého věku, nejlépe zimní oblečení)

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na tel. čísle +420 739 522 105 nebo na ostatních kontaktech uvedených v oddíle Kontakty.

Předem děkuji jménem příjemců za pomoc.

S pozdravem

„Společně přinášejme lidem radost“


06. 11. 2013

Setkání s pastorem Evgeniem Mochněnkem

Vážení přátelé,

dne 7. listopadu v 17:30 proběhne setkání s pastorem a ředitelem dětského domova Republika Piligrim Gennadiyem Mochněnkem v modlitebně Apoštolské církve, ul. Selská 29, Havířov.

Téma: Změňme osudy dětí, které nikdo nechce

Matouš 18:5: "A kdo přijme jediné takové dítě ve jménu mém, přijímá mne."

Bratr Gennadiy je pěstounem 32 dětí a ředitelem dětského domova, kde žije 50 dětí. Za posledních 15 let se prakticky podařilo vyčistit kanály od dětí ulice a změnit jejich osud.


31. 7. 2013

Piknik u vody

Pro přečtení klikněte!

Karvinský a Havířovský deník zveřejnil k velké radosti všech článek o této povedené akci. Přečíst si ho můžete na této adrese nebo po kliknutí na obrázek.

Kompletní fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.


19. 7. 2013

Piknik u vody v Karviné

Další fotografie

5. 7. 2013

Vážení přátelé,

dne 14.7.2012 se bude konat piknik u vody v Karviné společně se skauty a pozvanými hosty. Prosíme všechny zúčastněné o zapsání do vytvořené tabulky nejpozději do 8.7.2013. Z důvodu nákupu potřebného jídla, přípravy a organizace.

Cílem akce je:

- seznámit se s novými lidmi

- odpočinout si

- posloužit jeden druhému

- získat povědomí o plavbě na loďkách

- zahrát si různé hry

- ochutnat připravované kulunářské speciality

- motivovat lidi aby mysleli na potřeby bližních

- motivovat mládež k zápisu do skautů

- motivovat dospělé k vytvoření všemožných kroužků či akcí pro děti

Motto akce: „Vkládejme energii, čas a peníze do mládeže, jelikož jim patří budoucnost tohoto světa“

Motto sdružení Dům Chleba: „Posílej svůj chléb po vodě, protože po čase znovu najdeš jej“

Král Šalamoun

Pokud máte nějaké připomínky, nápady nebo přání, prosím kontaktujte nás na tel.: +420 739522105.


19. 5. 2013

Ukrajina a Rusko bez sirotků!

Gennadiy Mokhnenko

Скоро!!! Уже начинают сниться велосипеды и дорога!!! Организм (от одной мысли о предстоящих 5000 км. сибирского этапа) уже в шоке!!! Но мотивация серьезная - так что телесам прийдется смиряться и пахать на нашу мечту - "Украину - Россию - Мир без сирот!!!"

Если можете поддержать в покупке техники (а ее на нашу компанию нужно много и с учетом дистанций и нагрузок - хорошего качества) и необходимой экипировки свяжитесь с моим помощником Татьяной Мендриной...

Есть много нужд связанных с подготовкой этапа...facebook или через Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.